ثبت شرکت در پرتغال

 
اقتصاد کشور پرتغال در میان ۱۸۳ کشور جهان از نظر پویای و توانایی راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید در رتبه‌ی ۳۰ام قرار دارد. این کشور دارای بهترین موقعیت برای ایجاد یک رابطه‌ی تجاری مؤثر و کارآمد میان تجار و کارآفرینان ایرانی و اروپایی‌ست. با ثبت شرکت در پرتغال می‌توانید مسئله‌ی تحریم‌های بین‌المللی را به‌راحتی کنار زده و با خیالی آسوده به تجارت و بازرگانی میان ایران و اروپا بپردازید.
پرتغال هم‌اکنون در اقتصاد صادراتی رتبه 44 و در اقتصاد وارداتی رتبه 40 را دارد. صادرات اصلی پرتغال شامل چوب و محصولات چوبی، خمیر کاغذ، وسایل برقی، ماشین‌آلات حمل‌ونقل، پارچه، سنگ‌های معدنی، و کفش است و مهم‌ترین واردات آن نیز سوخت، اتومبیل، و محصولات غذایی‌ست.
در حال حاضر و با توجه به تحریم‌های بین‌المللی علیه اقتصاد ایران و تجار و بازرگانان ایرانی، پرتغال فرصت مناسبی برای راه‌اندازی فعالیت تجاری در قلب اروپاست و  افزایش ارتباط تجاری میان ایران و اروپارا در پی دارد.
بازار ایران سرشار از فرصت‌های تجاری در بخش‌های مختلف مانند ساخت‌وساز، پتروشیمی، گردشگری، فناوری ارتباطات، شهرسازی، بانکداری، حمل‌ونقل، محصولات غذایی و دارویی، و بسیاری زمینه‌های دیگر می باشد. ثبت شرکت در پرتغال می‌تواند این فرصت‌های داخلی را به فرصت‌هایی بین‌المللی تبدیل کرده و منجر به معامله مستقیم با اروپا شود. کشور پرتغال برخلاف سایر کشورهای اروپایی، پتانسیل بالایی برای میزبانی از فعالیت‌های تجاری ایرانی از خود نشان داده است  و باعث شده که هم‌وطنان از مزایای جذاب مالیاتی و حقوقی و نیز ویژگی‌های تجاری بازار پرتغال بهره برده و ارتباط تجاری خود با اتحادیه‌ی اروپا را بازیابی و بازسازی نمایند.
 
 

 

انواع شرکت در پرتغال

 
معمول ترین ساختارهای شرکتی در پرتغال شرکت‌های مسئولیت محدود (که بیش از یک سهام‌دار دارند) و شرکت‌های خصوصی (با تنها یک سهام‌دار) هستند. با توجه به این ساختارهای شرکتی، تعیین میزان سرمایه‌ی شرکت در اسا‌س‌نامه‌ها با محدودیت مواجه نیست. در پرتغال، حداقل میزان سرمایه‌ی هر سهم برای شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود معادل ۱ یورو و برای شرکت‌های سهامی عام با مسئولیت محدود معادل ۱۰ یورو است.

 

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در پرتغال

تصویر گذرنامه‌های سهام‌داران/مدیران شرکت؛
ترجمه‌ی رسمی سند ملکی یا اجاره‌نامه‌ی محل سکونت؛
وکالت‌نامه‌ی دریافت کد مالیاتی در پرتغال؛
وکالت‌نامه‌ی ثبت شرکت در پرتغال؛
تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت.
لازم به ذکر است که مدارک فارسی باید پس از ترجمه‌ی رسمی به تأیید وزارت دادگستری، قوه‌ی قضائیه، و سفارت پرتغال در کشور مبدأ برسد.

 

 

فرآیند ثبت شرکت در پرتغال

دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی در پرتغال؛
تعیین نام، میزان سرمایه، آدرس، تعداد سهام‌داران، مدیران، و حسابدار رسمی شرکت؛
امضای وکالت‌نامه‌ی ثبت شرکت؛
ثبت شرکت؛
سفر به پرتغال برای افتتاح حساب بانکی شرکتی؛
ثبت فعالیت‌های شرکت نزد نهادهای مالیاتی و شروع رسمی کار شرکت

 

مدت‌زمان لازم برای ثبت شرکت در پرتغال

 

استفاده از اسا‌س‌نامه‌ها و اسامی تأییدشده نزد نهادهای پرتغال، بین ۱ تا ۵ روز کاری پس از دریافت مدارک مورنیاز طول می‌کشد. درصورت اختصاص نامی خاص برای شرکت ، باید مجوز نام‌گذاری شرکت از نهادهای مربوطه اخذ شود. دریافت این مجوز در کمتر از ۱۰ روز کاری انجام می‌شود (پرداخت هزینه‌های مربوط به پردازش فوری پرونده دریافت مجوز را در کمتر از ۲۴ ساعت امکان پذیر می‌کند.)
اگر متقاضی خواستار اسا‌س‌نامه و نام شرکت مخصوص به خود باشد، پس از دریافت تمامی مدارک موردنیاز، فرآیند ثبت شرکت دست‌کم ۲۵ روز کاری به طول می‌انجامد.
فرآیند ثبت شرکت بدون نیاز به حضور متقاضی در پرتغال انجام می‌شود اما، برای افتتاح حساب بانکی شرکت، متقاضی باید سفری کوتاه به پرتغال داشته و همراه با وکلای ما در دفتر پرتغال به بانک مراجعه کند.
جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
مشاوره هم به صورت تلفنی و هم حضوری و با تعیین وقت به صورت رایگان انجام خواهد شد، همچنین درصورت تمایل، می توانید نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.