ویزای D2  پرتغال

 
امروزه در جهان، بسیاری از افراد درصدد کسب اقامت کشوری دیگر از طریق سرمایه‌گذاری (ثبت شرکت و کارآفرینی) هستند. روشی که در آن طی مدت کوتاهی می توان اقامت موقت را به اقامت دائم تغییر داد و همچنین تضمین‌کننده‌ی آینده‌ی شغلی متقاضی و اعضای خانواده‌ی او می باشد.
کشور پرتغال با داشتن استانداردهای بالای زندگی  همچون : امنیت بالا، زیرساخت‌های مدرن، جایگاه استراتژیک در اتحادیه‌ی ‌اروپا، مالیات بر درآمد پایین، سلامت عمومی بالا، نظام استاندارد و نوین آموزش عالی، و غیره، یکی از بهترین انتخاب‎ها برای اقامت و سرمایه‌گذاری در اروپا می باشد.
اتباع کشورهای خارجی می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار مناسب برای خود و دیگر اعضای خانواده اقامت پرتغال را دریافت کنند. هدف از اجازه‌ی اقامت برای مهاجران کارآفرین، یا همان D2، جذب منابع مالی خارجی برای پویایی اقتصاد پرتغال از راه سرمایه‌گذاری در یک فعالیت تجاری است. این سرمایه‌گذاری باید توسط یک شرکت تازه‌‌تأسیس در پرتغال و در چارچوب یک طرح کسب ‌وکار خاص که چشم‌اندازهای اقتصادی، اجتماعی، علمی، فنی، یا حتی فرهنگی مناسبی را دنبال می‌کند انجام شود.

 

شرایط مهاجرت از طریق ویزای D2 پرتغال

 
مانند تمام روش‌های مهاجرتی دیگر، ویزای D2 پرتغال نیز شرایط خاص خود را دارد. مرحله اول برای درخواست ویزای D2 پرتغال تنظیم و ارائه‌ی طرح کسب و کار یا همان Business Plan  می باشد که باید طبق قواعد این روش مهاجرتی باشد. با تهیه و تنظیم این طرح بیزینسی و فراهم آوردن منابع مالی موردنیاز برای اجرایی کردن آن گام نخست برای اخذ اقامت پرتغال را برداشته‌اید و تنها نیاز است از روش و کانالی صحیح برای ویزای D2 پرتغال اقدام کنید.

 

شرکت‌های قابل ثبت در پرتغال از طریق ویزای D2

 
شرکت‌ها با مسئولیت محدود (Company for Limited Liability Quotas)
این شرکت ها بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در پرتغال محسوب می‌شوند؛ شرکت‌هایی که دست‌کم ۲ عضو هیئت‌مدیره داشته باشند و شرکت‌هایی تک‌نفره که تنها نیاز به یک سهامدار دارند.
با توجه به این تقسیم‌بندی، سهم سرمایه‌ی مدیران در قراردادهای اجتماعی به صورت آزادانه مشخص می‌شود. در پرتغال، حداقل سهم سرمایه ۱ یورو است. با این حال، برای موفقیت‌آمیز بودن درخواست دریافت اجازه‌ی اقامت برای کارآفرینان، منطقی است که شرکت دست‌کم ۵۰۰۰ یورو تمکن مالی در حساب بانکی‌اش در پرتغال داشته باشد.

 

الزامات قانونی

 
داشتن یکی از شرایط زیر برای متقاضی الزامی است:
سرمایه‌گذاری دایر در پرتغال؛
دارا بودن منابع مالی در پرتغال برای راه‌اندازی کسب و کار؛
یا هر مدرکی دایر بر تصمیم وی برای سرمایه‌گذاری در خاک پرتغال.
به بیان دیگر، بر اساس قوانین مربوط به ویزای D2 پرتغال اجازه‌ی اقامت برای انجام فعالیت حرفه‌ای مستقل برای افرادی صادر می‌شود که یا شرکتی قانونی تأسیس کرده باشند، یا به عنوان شخص حقیقی شروع فعالیت خود را با دریافت شماره‌ی مالیاتی و بیمه‌ی تأمین اجتماعی اعلام کرده باشند، یا قراردادی برای ارائه‌‌ی خدمات در بستر یک حرفه‌‌ی مستقل امضا کرده باشند و همچنین توانایی گذران زندگی خود را داشته باشند.

 

مزایای ویزای D2 پرتغال

 
امکان اخذ اقامت دائم کشور پرتغال به‌عنوان کشوری اروپایی و عضو اتحادیه‌ی اروپا؛
امکان اخذ اقامت دائم پرتغال برای همسر و فرزندان؛
مشخص بودن کسب و کار از ابتدای ورود به پرتغال؛
هزینه‌ی بسیار پایین ثبت شرکت در پرتغال؛
امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای توسعه‌ی کسب و کار؛
امکان صادرات و واردات آزادانه در اروپا.

 

مراحل اخذ ویزای D2 پرتغال

 

عقد قرارداد کاری
دریافت شماره‌ی شناسایی مالیاتی (NIF)؛
درخواست وقت سفارت در تهران؛
تکمیل فرم درخواست ویزا؛
حضور در سفارت پرتغال برای امضای وکالت‌نامه‌ی تأسیس شرکت؛
تعیین وکیل برای امور مالیاتی برای سال اول؛
افتتاح حساب بانکی شخصی؛
تأسیس شرکت و شروع فعالیت؛
افتتاح حساب بانکی شرکتی؛
استخدام حساب‌دار رسمی؛
درخواست وقت مصاحبه از اداره‌ی مهاجرت (SEF)؛
دریافت کارت اقامت؛
اقدام برای دریافت ویزای اعضای خانواده.
پس از مصاحبه، سفارت ۳۰ تا ۶۰ روز زمان دارد تا درباره‌‌ی پرونده تصمیم‌گیری کند.
جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
مشاوره به دو صورت تلفنی و حضوری، با تعیین وقت به صورت رایگان انجام خواهد شد. همچنین درصورت تمایل، می توانید نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.