ویزای طلایی پرتغال یا Golden Visa

 
بهترین برنامه‌ی اقامتی در اتحادیه اروپا بی‌شک ویزای طلایی پرتغال است. برنامه‌ای که نتیجه آن  بیش از اقامت (Residency) است  و در نهایت  منجر به کسب حق شهروندی (Citizenship) و دریافت پنجمین پاسپورت قدرتمند جهان خواهد شد.
ویزای طلایی پرتغال در واقع  براساس سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال صادرمی‌شود.
یکی از راه های دریافت ویزای طلایی پرتغال و در واقع مهم ترین آن، سرمایه‌گذاری در بخش املاک است. در این برنامه متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت اروپا با خرید ملکی که موردتأیید برنامه‌ی Golden Visa است می‌توانند برای خود و تمامی افراد خانواده کارت اقامت دریافت کنند و بدون محدودیت در این کشور و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا  تردد داشته باشند.
درحقیقت ویزای طلایی پرتغال راهی میان بر و جذاب برای اخذ اقامت اروپاست و یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین برنامه‌های اقامتی فعلی اروپا به شمار می آید که نیازی به مدرک زبان نداشته و مدرک تحصیلی و رزومه‌ی کاری برای دریافت آن ضرورتی ندارد. تنها با ورود از طریق صحیح و قانونی برای سرمایه‌گذاری در زیرمجموعه‌های مشخص شده در این برنامه می توان اقدام کرد.

 

مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال

 
این برنامه «اجازه‌ی اقامت برای سرمایه‌گذاری» یا Residence Permit for Investment نامیده می‌شود و سایر مزایای زیز را بدنبال دارد:
امکان زندگی و اجازه‌ی کار در پرتغال در طول دوران اقامت موقت؛
سفر به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن بدون نیاز به ویزا؛
امکان اخذ اقامت برای تمامی اعضای خانواده؛
اخذ اقامت دائم پرتغال پس از ۵ سال؛
اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغالی در سال ششم؛
مالیات بسیار اندک بر سرمایه‌گذاری؛
امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس پرتغال؛
برخورداری از خدمات درمانی پرتغال.
حداقل اقامت برای متقاضیان ویزای طلایی پرتغال در سال اول تنها ۷ روز است و در سال‌های بعدی تنها ۱۴ روز. این زمان به متقاضی امکان می‌دهد ،پیش از مهاجرت کامل بدون محدودیت در تعداد و مدت‌زمان دلخواه به پرتغال تردد داشته باشد و مقدمات مهاجرت خود و خانواده را فراهم کند.

 

شرایط دریافت ویزای طلایی پرتغال

متقاضیان مهاجرت از طریق  این برنامه‌ باید حداقل شرایطی را برای درخواست مهاجرت داشته باشند. همینطور که قبلا اشاره شد، برنامه‌ی Golden Visa پرتغال بسیار منعطف بوده و شرایط دست‌ و پا گیر، سایر برنامه‌های اقامتی و مهاجرتی را ندارد.

 

مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال عبارت‌اند از:

مدت زمان سرمایه‌گذاری در پرتغال باید حداقل ۵ ساله باشد.
تامین بودجه و هزینه مدنظر برای سرمایه‌گذاری باید حتماً از خارج از پرتغال باشد.
متقاضی باید هیچ‌نوع سوءسابقه‌ی کیفری در کشور خود یا اتحادیه‌ی اروپا نداشته باشد (تخلفاتی مانند تخلفات ویزا و مهاجرت نظیر ارائه‌ی مدارک جعلی به سفارت و قرار گرفتن در لیست سیاه سفارت‌های اروپایی نیز شامل این جرائم می‌شوند)
حضور در کشور پرتغال باید حتماً  از طریق ویزای معتبر توریستی (ویزای شنگن از سفارت پرتغال یا هر کشور دیگر حوزه‌ی شنگن) باشد.
برخلاف تصور بعضی از متقاضیان محترم و تبلیغات غلطی که برخی مؤسسات مهاجرتی انجام داده اند، ورود به پرتغال از سایر روشها اگر با هدف سرمایه‌گذاری در این کشور باشد، در مسیر اخذ ویزای طلایی و اخذ اقامت این کشور مشکل ایجاد می‌کند. همانطور که اشاره شد، ورود به پرتغال برای سرمایه‌گذاری در این کشور باید حتماً از طریق ویزای توریستی و با هماهنگی وکیلی باتجربه و مستقر در این کشور باشد تا درخواست مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری رسمیت پیدا کند.

 

زمینه‌های تعیین شده برای سرمایه‌گذاری درخواست ویزای طلایی

برای درخواست اقامت کشور پرتغال از طریق ویزای طلایی هر شخص حقیقی باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهد:
1- انتقال ۱ میلیون یورو به پرتغال؛
۲- ایجاد دست‌کم ۱۰ فرصت شغلی در پرتغال؛
۳- خرید ملک دلخواه به ارزش دست‌کم ۵۰۰ هزار یورو در هر یک از شهرهای پرتغال؛
۴- خرید ملک به ارزش دست‌کم ۳۵۰ هزار یورو در بافت فرسوده با قدمتی بیش از ۳۰ سال؛
۵-سرمایه‌گذاری دست‌کم ۳۵۰ هزار یورو در بخش تحقیقات علمی؛
۶-سرمایه‌گذاری دست‌کم ۲۵۰ هزار یورو در امور هنری، فرهنگی، و میراث فرهنگی پرتغال؛
7- سرمایه‌گذاری دست‌کم ۵۰۰ هزار یورو در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در پرتغال.
 

مدت اعتبار ویزای طلایی پرتغال

 
گلدن ویزای پرتغال درکل اعتباری ۵ ساله دارد که در ۳ مرحله تمدید می‌شود، مدت زمان اعتبار ویزای طلایی پرتغال در ابتدا یک سال است که این مدت طی دو دوره‌ی ۲ ساله تا پنج سال افزایش می‌یابد. سال ششم متقاضی می‌تواند از راه برنامه‌ی مهاجرت سرمایه‌گذاری اقدام کرده وشهروندی و پاسپورت کشور پرتغال را دریافت کند.

 

فرآیند اخذ ویزای طلایی پرتغال

 
آژانس خدمات بین المللی سرافراز با بهره‌مندی از وکلای مجرب و کارشناسان باتجربه‌، افتخار دارد در به نتیجه رساندن پرونده‌های اقامتی و مهاجرتی در خدمت هم‌وطنان ایرانی برای اخذ ویزای طلایی پرتغال باشد.
فرآیند و مراحل اخذ ویزای طلایی پرتغال به شرح زیر است:
افتتاح حساب در بانک تجاری پرتغال؛
تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا؛
تکمیل و ارائه‌ی مدارک؛
ورود به پرتغال و خرید ملک؛
مراجعه به اداره‌ی مهاجرت پرتغال (SEF) برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک.

 

مدارک موردنیاز برای ویزای طلایی پرتغال

 
قبل از هرگونه اقدام برای گلدن ویزا متقاضیان باید طبق چک‌لیست‌های موجود مدارک لازم برای ویزای طلایی پرتغال را تهیه، ترجمه، و در سفارت پرتغال تأیید نماید. مدارک هویتی همچون پاسپورت و عکس بیومتریک،و همچنین مدارک مالی و مالیاتی هر متقاضی (تنها فرد اصلی خانواده) باید تهیه و در پرونده قرار گیرند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای طلایی پرتغال عبارت‌اند از:
 
پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از ۶ ماه؛
اصل و تصویر برابر اصل کارت ملی و شناسنامه‌ی متقاضی؛
دو قطعه عکس بیومتریک؛
فرم درخواست آنلاین؛
مدارک مالی که بیانگر تمکن مالی مناسب متقاضی باشد؛
مدارک دال بر سرمایه‌گذاری؛
اظهارنامه‌ی مالیاتی؛
شماره‌ی مالی پرتغال؛
رزرو بلیط رفت‌ و برگشت و واچر هتل در پرتغال و بیمه‌ی مسافرتی؛
گواهی سوءپیشینه که اعتباری ۹۰ روزه داشته باشد؛
رسید پرداخت هزینه‌های اولیه درخواست ویزا.
نخستین گام برای هرگونه اقدام سرمایه‌گذاری حتی افتتاح حساب بانکی در این کشور اخذ شماره‌ی مالی پرتغال است که به آن شماره‌ی شناسایی مالیاتیTaxpayer Identification Number) نیز می‌گویند.
 

مدت‌زمان لازم برای اخذ ویزای طلایی


تعیین مدت زمان دقیق برای اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه‌ی ویزای طلایی امکان پذیر نیست تنها می‌توان این زمان را با انجام مقدمات مناسب تا حد ممکن کوتاه کرد. با دریافت مشاوره‌ی درست، تکمیل مدارک لازم، و انتخاب مسیر صحیح می توان مدت‌زمان لازم برای اخذ ویزای طلایی را به حداقل رساند.
بر اساس تجربه‌ی کارشناسان، خرید ملک و انتقال سند در برنامه‌ی ویزای طلایی ۱ تا ۳ ماه طول خواهد کشید؛
از سوی دیگر، پر کردن فرم درخواست و انجام سایر مراحل قانونی در پرتغال برای اخذ اقامت از طریق برنامه‌ی ‌ویزای طلایی نیز نهایتاً ۲ تا ۳ ماه زمان نیاز دارد.
جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
مشاوره هم به صورت تلفنی و هم حضوری و با تعیین وقت به صورت رایگان انجام خواهد شد، همچنین درصورت تمایل، می توانید نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.